Etkinlikler

Sizi Osmanlıca Öğrenmeye Davet Ediyoruz

. Etkinlikler

Image

Osmanlıca Okuma Grubu - 6. Dönem Seminerleri

         Osmanlıca okuma grubu, Türkiye tarihinin en önemli birincil kaynakları arasında yer alan yazma ve matbu Osmanlıca kaynakların genç araştırmacılar tarafından okunup anlaşılabilmesini amaçlamaktadır.
       
İhtisas Çalışmaları 21.07.2008 - 31.08.2008 

Bu bağlamda, birinci seviye (matbu), ikinci seviye (el yazması) ve üçüncü seviye (arşiv Osmanlıcası) olmak üzere üç seviyede Osmanlıca Seminerleri düzenlenecektir. İlgilenen arkadaşların 19 Temmuz 2008 Cumartesi günü yapılacak seviye belirleme sınavına,
1- Seminer gün ve saatlerinin, katılımcıların tercihleri de dikkate alınarak belirleneceği,
2- Osmanlıca bilgi seviyeleri bakımından birbirine yakın arkadaşlardan müteşekkil sınıflar oluşturularak seminerlerin daha verimli geçmesinin sağlanabilmesi için başvuran herkesin katılması gerekmektedir.

21 Temmuz ile 31 Ağustos arasında altı hafta sürecek seminerlere devam ve aktif katılım zorunludur. Sınav saatleri ve yerleri aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

 

Sınav Yer ve Saati:
Yeşil Salon; Cumartesi, 11:00-12:00

Sınava, dolayısıyla Osmanlıca Seminerlerine, iştirak etmek isteyen arkadaşların aşağıdaki formu doldurarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.">Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine 18 Temmuz 2008 Cuma gününe kadar göndermeleri rica olunur. (Başvuruların sadece e-mail ile yapılması önemle rica olunur)


BAŞVURU FORMU
Adı Soyadı:
Okul ya da Kurum Bilgileriniz:
İletişim Bilgileriniz:
Telefonlarınız:
E-mail adresiniz:
Osmanlıca Seviyesi:
BISAV Takip Durumu (işaretleyiniz)
• Kademe öğrencisiyim
• Bahar/Güz Seminerlerini takip ediyorum
• Okuma grubu/atölyelere katılıyorum
• BİSAV Araştırma Merkezlerinin faaliyetlerine katılıyorum
• BİSAV’in henüz hiçbir faaliyetine katılmadım.
-----------------------------------------------
NOTLAR:

1- Seminerler ücretsizdir.

2- Devam zorunludur.

3- Osmanlıcayı hiç bilmeyen arkadaşlar birinci seviye için müracaat edebileceklerdir. Ayrıca bu arkadaşların da yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı sınava katılımları zorunludur.

4- Sorularınızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

 

Yorumlar   

 
0 #4 Guest 23-06-2009 20:06
BİLİM SANAT VAKFINDA OSMANLICA DERSLERİ BAŞLIYOR!

Üç senedir başarı ile devam eden Osmanlıca okuma grubu, Türkiye tarihinin en önemli birincil kaynakları arasında yer alan yazma ve matbu Osmanlıca kaynakların genç araştırmacılar tarafından okunup anlaşılabilmesi ni amaçlamakta.

Bu bağlamda yaz döneminde İstanbul\'da bulunacak araştırmacılara yönelik olarak birinci seviye (matbu) ve ikinci seviye (el yazması) olmak üzere iki seviyede Osmanlıca Seminerleri düzenlenecektir . İlgilenen arkadaşların 27 Haziran 2009\'da yapılacak seviye belirleme sınavına, Osmanlıca bilgi seviyeleri bakımından birbirine yakın arkadaşlardan müteşekkil sınıflar oluşturularak seminerlerin daha verimli geçmesinin sağlanabilmesi için katılmaları gerekmektedir.
6 Temmuz - 14 Ağustos 2009 tarihleri arasında altı hafta sürecek seminerlere devam ve aktif katılım zorunludur.

Sınava, dolayısıyla Osmanlıca Seminerlerine, iştirak etmek isteyen arkadaşlar 25 Haziran 2009 tarihine kadar aşağıdaki linkten başvurularını yapabilirler.

http://www.bisav.org.tr/etkinlikler/etkinlik_detay/index.cfm?id=1280#refresh

NOT: Seminerler ücretsizdir.

NOT: Başvuruda bulunan bütün arkadaşların sınava girmeleri mecburîdir.

Sorularınızla ilgili olarak adresi vasıtasıyla iletebilirsiniz .
 
 
0 #3 Guest 25-02-2009 22:04
Yeni Dönem İ çin 28 şubat Cumartesi Günü Bilim Sanat Vakfında İmtihan Yapılacakt ır..

İlgilenenl er 8. Dönem Seminerlerine Dair Malumat İ çin Bakabilir : http://www.bisav.org.tr/etkinlikler/etkinlik_detay/index.cfm?id=1180
 
 
0 #2 Guest 27-07-2008 20:08
Aslınca arzuladı&# 287;ım eğitimlerd en biride OSMANLICA....
ama gün tayini konusunda uygun düşm& #252;yor.Bu tür seminerleri hafta sonuna yönelik olması bir çok kişinin katılı ;mına sebep olur diye düş&# 252;nüyoru m !!!)
vesselam...
 
 
0 #1 Guest 20-07-2008 08:21
katılmay&# 305; çok isterdim doğrusu ama zaman ve mekan olarak imkansız şuan.
 

Yorumlarınızı Facebook Eklentimizden yapabilirsiniz.