İslam İktisadına Osmanlı Tecrübesinden Bakmak

Sempozyum

semp osmanli ekonomisiSakarya Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı çalıştaylarının dördüncüsü   “İslam İktisadına Osmanlı Tecrübesinden Bakmak” başlığı altında Mart ayı sonunda organize edilecektir.  


İslam tarihinin son ve en uzun soluklu deneyimi sayılabilecek olan Osmanlı medeniyeti İslami ilke ve değer köklerinden kalkarak özgün bir sistem inşa edebilmiş ve bu düzeni uzun asırlar boyunca yaşatabilmiştir. Ancak Osmanlı tecrübe birikimi ne yazık ki bugün dahi yeterince keşf ve tahlil edilebilmiş değildir. 
Bu çalıştay, Osmanlı birikimin İslam İktisat ve finans alanına muhtemel katkılarına dikkat çekmeyi ve mümkün olduğu ölçüde Osmanlı kurumsal yapılanmasına, finansman yol ve yöntemlerine dair özgün uygulama örneklerine yakından bakabilmeyi hedeflemektedir. “İslam İktisadına Osmanlı Tecrübesinden Bakmak ”başlığı altındaki serinin ilki olacak çalıştayımızda “Osmanlı Piyasa Düzeni ve Fiyatlar” konusu ele alınacaktır.
Çalıştay afişi ve program ektedir. 

Bildiri özetlerini This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine gönderebilirsiniz.

ÇALIŞTAY PROGRAMI

Tarih                         25 Mart 2015 Çarşamba

Yer                             Sakarya Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu

Program

09:30 – 10.00            Karşılama ve Kayıt

10:00 – 10.30                       Açılış Konuşmaları

10:30 – 12:30                       1. Oturum:

12:30 – 13:30                       Yemek

14:00 – 16:00           2. Oturum

16:30 – 17:30                       Genel Değerlendirme ve Soru-Cevap

17:30 – 18:00           Sonuç Bildirgesi ve Kapanış

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile