Geçmişten Günümüze Trabzon'da Dini Hayat

Sempozyum

ktuKaradeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Trabzon Müftülüğü, 8-10 Ekim tarihleri arasında "I. Uluslararası Geçmişten Günümüze Trabzon'da Dini Hayat" isimli bir sempozyuma ev sahipliği yapıyor.

 

Sempozyum duyurusu aşağıdadır.

       Bilindiği gibi Trabzon, tarihî süreçte din eğitim-öğretimi ve hizmetleri açısından çok önemli bir geçmişe sahiptir. Trabzon’un bilimsel açıdan nispeten ihmal edilmiş bu hususiyetini ortaya çıkarmak ve bu alandaki çalışmaları teşvik etmek amacıyla KTÜ İlahiyat Fakültesi olarak bir sempozyum planlamış bulunmaktayız.

“I. Uluslararası Geçmişten Günümüze Trabzon’da Dini Hayat” başlıklı sempozyumun 8-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesinde yapılacak olmasını duyurmaktan memnuniyet duymaktayız. Sempozyum Trabzon şehir merkezine oldukça yakın olan KTÜ Kanuni kampüsünde, Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. Sempozyum katılımcılarının, yemek ve konaklama masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. Ancak katılımcılara eşlik edecek olan diğer misafirlerin masrafları kendilerine ait olacaktır. Sempozyum sonunda Sümela Manastırı’na ve Uzungöl’e ziyaretler düzenlenecektir.

          Sempozyum’da sunum dili Türkçe, İngilizce ve Arapça olup sunum süresi 20 dakikadır. Her oturumun sonunda 10 dakikalık tartışma süresi verilecektir. Sempozyumla ilgili geniş bilgi için www.trabzondadinihayat.com isimli web adresine müracaat edebilirsiniz. 

          Sempozyuma katılmak isteyen değerli katılımcıların sunum başlıklarını, sunum özetlerini, e-mail adreslerini ve posta adreslerini, hali hazırdaki akademik durumlarını ihtiva eden bilgilerle birlikte This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine göndermeleri rica olunur. Ayrıca posta yazışma adresi  aşağıda verilmiştir.

          Bu bilimsel etkinlikte sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyacağız.

Önemli Tarihler

Özet göndermek için son tarih: 15 Ocak 2014

Özetlerin kabullerinin bildirim tarihi: 15 Şubat 2015

Tam metin gönderimi için son tarih: 10 Eylül 2015

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile