ezhepler ve tarikatlar İslam’ın zenginliği, kıyamete kadar bekasının en önemli iki dayanağı, dinin tabiatı ve insan fıtratının zorunlu sonucudur.

hayrettin-karamanTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri, TMSF'nin elinde şu anda 'Türk Ticaret Bankası ve Adabank'ın bulunduğunu, Halkbank'ın veya Vakıfbank'ın müşteri olması durumunda, katılım bankası kurmak amacıyla, bunların kamu bankalarına satılabileceğini kaydetti.

hayrettin-karamanDevlet ile millet, okumuşlarla halk arasındaki kopukluğu siyasetin gerektirdiği kadar tamir etmek için için 1946 seçimlerinden sonra meşhur laikçi Halk Partisi dindar halka,

hayrettin-karaman'Ya hayır söyle ya sus' ifadesi Peygamberimiz (s.a.)'e aittir. Bugün binlerce müridi olan bir merhum mürşid ile 1960'lı yılların birinde bir iftarda beraber olmuştum.

hayrettin-karaman'İmam Hatip Okulları ölmüştür veya buradan dindar nesil çıkmaz' diyenler var. Hayır ve hizmet için kurulmuş vakıflara ve derneklere devletin ve yerel yönetimlerin, doğrudan veya yönlendirme yoluyla yardım etmesine karşı çıkanlar; bunu rüşvet sayanlar veya bu yardımları alanların devletin/iktidarın uydusu olacağını iddia edenler var.

hayrettin-karamanProf. Dr. KARAMAN, köşe yazısında Mushaf yapraklarını mızrakların ucuna takarak 'Kur'an hakem olsun' diyenlerin, Hz. Osman şehid edilirken eşinin kesilen parmaklarını camide teşhir ederek halkı kışkırtanların yaptıkları gibi değerleri, kutsalları, hassasiyet noktalarını kullanarak, istismar ederek meşru olmayan maksatları hedeflediğine dikkat çekti.

Diğer Makaleler...