İlahi(Ha)yata Dair > Gayri İlahî Her Şey

Sevgili EiLaHiYat Günlüğüm....

(1/91) > >>

kayipyazilar:

merhaba
............
çoğumuz günlük tutuyordur eminim. günlüklerimizi burda yazmaya devam edelim mi ne dersiniz?
tarihe notlar düşelim birlikte...
kayda değer bulduğun/muz ne varsa...
...................
sevgili günlüğü(m/n)üz hayırlı olsun arkadaşlar

senasu:
Günlüğün ilk sayfasına düşülen notların ardından yazılan bir yazı olsun benimki de.

29 nisan benim için önemli bir tarih, bir geçmiş sorgulaması yapıyorum geceden bu yana ama alınan dersler çekilen acılardan fazla olunca mutlu olmak da kaçınılmaz oluyor.

Genelkurmaydan muhtıra sözlerinin ayyuka çıktığı da ayrı bir olay güne / gündeme dair.

Uzun süredir beklediğimiz sağnak yağışlar da geldi Ankara'ma, toprağın bayramı oldu...

Ben bir kerede değil gün içinde sık sık yazarım deftere , şimdi ayrılıyorum günlüğüm

ninova:
29 nisan pazar..
pazar sabahını işyerinde geçiren nadir insanlardan biri olmanın karamsar ruh hali üzerimde..ve yazmanın ürkek telaşı..kağıt/kalem'e olan aşkımın,önce buğulu camlara,sonra nokıa 3100 telefonumun silik ekranına,ve şimdi 14'' lik laptop mönitörüne izdüşümünü seyrediyorum yağmurlu bir Anadolu sabahında..anlatmak istediklerim kağıtlarda daha hoş duruyo sanırım,hernekadar bu beni sosyal fobili yapmaya başlasada..yanılgılarımı;zamana ait/mekan ait/can'a ve kendime ait;en iyi harflerle ve devrik cümlelerle atabiliyorum galiba yüreğimden..şimdi az işim var;kentimin tüm selamını ve esenliğini alıp döncem günlüğüm sana..şimdilik,yüreğe/dünyama/sana elveda....

nisa 42:
29 Nisan Pazar , Saat: 14:56

Bir yagmur sonrası pazar günü...

Kalbimin gitmek istediği yerlerin uzakta oluşuyla biraz hüzünlendiği bir günde, hala yaşıyorum...Ve yine anlamsız şekilde dilime takılmış, bir dosttan gelen nagmeler...

"Ne gelirse benimde başa sevdadan gelir...
Gelirse ölümde inan, inan az gelir...inan az gelir...

Deli gönül abdal olmuş gezer deryada...
Bir nefeslik yolum kalmış varamam sana ...
Düştüm bir deli....
Deli sevdaya....

Gönül sana bu dert yetmez mi sandın??
Ne gelirse benimde başa
Sevdadan gelir...
Gelirse ölümde inan, inan az gelir...

Savruluyor ömrüm benim tozlu yollarda...
Avareyim dolaşırım gurbet bağında...
Kapılmışım bir hain rüzgara...
Gönül sana fırtınalar yetmez mi sandın??

Ne gelirse benimde başa sevdadan gelir...
Gelirse ölümde inan, inan az gelir...
"

Rabbim bizi hayırlı yollarda,yolumuzuda hayırlarda eylesin inşallah...

Bir sonraki güne kadar,el-veda...

sahra:
29 nisan pazar

bugün yine söylene söylene ya pazar günü de sınav olurmuymuş üstelik sabahın köründe diye feryat  ede ede annem ve babamın hala selçuk ilahiyatta pzar günleri de sınav oldugunu düşünemeyerek bugüde sınav olurmuymuş şeklindeki isyanlarıyla bir kat daha artan moral bozuklugu içide okula gittim.

neredeyse sabaha kadar ders çalışırsıda sınav anında aklına bişey gelmez ya ayetlerin başı gelir sonunu getiremezsin  ya da tanım yapman gereken bir cümlenin başını yazıverseler sonunu sen getırecek olursun ya ....

off günlük benimde sınavım kötü geçti neyse öümüzdei maçlara bakalım artık yarına yine sınavım var haliyle çalışmam gerek selametle

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Yanıtla

Tam sürüme git