İlahi(Ha)yata Dair > Gayri İlahî Her Şey

Görme engellilere umut ışığı olan uygulama insanları birbirine bağlıyor!

(1/1)

diselusuji:
Bu program, dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir zamanda görme engelli bir kişinin gözleri olmanızı sağlıyor. Be My Eyes, kullanımı çok kolay bir uygulama. Be My Eyes Topluluk Direktörü Alexander Jensen şöyle diyor: “Gönüllü, ‘birinin senin yardımına ihtiyacı var’ diye sesli bir bildirim alıyor. Ve eğer kabul etmeyi seçerlerse, görme engelli kullanıcı ile görebilen kullanıcı arasında canlı video bağlantısı kuruluyor”.

Daha sonra, gönüllüler çeşitli görevlerde yardımcı olabiliyorlar.Be My Eyes Kurucusu Hans Jorgen Wiberg yardımlar hakkında örnekler vermekte: “Fırınınızdaki sıcaklığı ayarlamak, yemek pişirmek, havalandırmayı ayarlamak veya bir posta geldiğinde kontrol etmek”. Alexander Jensen örnekler hakkında öyle diyor: “Süpermarkette alışveriş yapmak, gıdaların son kullanma tarihlerini kontrol etmek, bir küpeyi bulmak, gelinlikte leke var mı kontrol etmek, çocuklarla ev ödevlerini yapmak”. Bazen gönüllüler büyük anları anlatıyorlar. Ve Jensen ekliyor: “Oğlunun ilk basketbol maçını bu şekilde gören bir kadın bile vardı”.

Yardımsever için ortalama eşleşme zamanı 182 dilde 30 saniye. Jensen, saat farkı için de şöyle bahsetmekte: “Eğer İngilizce konuşan biri iseniz ve ABD’deyseniz, ve gecenin yarısında yardıma ihtiyacınız varsa, o zaman gündüz olduğu için sizi İngiltere’deki veya Avustralya’daki birisine bağlıyoruz.”

https://trendun.com/gorme-engellilere-umut-isigi-olan-uygulama-insanlari-birbirine-bagliyor/

Navigasyon

[0] Mesajlar

Yanıtla

Tam sürüme git