İlahi(Ha)yata Dair > Gayri İlahî Her Şey

gördüm yandı yüreğim

(1/2) > >>

kısmetolursa:
gazetelere bakarken gözüme bir haber ilişti otuz yıllık cami depreme dayanıklı olmadığı için yıkılıyor hani minareyi çalan kılıfını hazırlar ya birde rapar almışlar ya bırakın kardeşim diyin ki yıkıyoruz değişik yapacağıa neden dala budağa takıyorsunuz. gerçekten içim burkuldu hislendim biraz duygularım yoğunlaştı üzgünüm :(

cihan:
Fakülte camisini en son minarelerinden biri eksik olarak gördüğümde aynı bana da olmuştu :(

hiakbulut:

minare gitti, Yunus Emre gitti

Şimdi revaklar yıkıldı.

Ne hatıralar vardı. Ama Bende Fakülte deyince, Başörtü yasakları, eylemler aklıma geliyor.

Cami deyince de,
Yunus Emre deyince de
Bahçe deyince de...

kısmetolursa:
caminin önünde bir çorapçı vardı bir gün arkadaşlarla camiye giriyorduk hiç bir iletişim kurmamış olmamıza rağmen bana ben gidiyorum ALLAH KABUL ETSİN DEDİ BEN ŞAŞIRDIM ne diyorgibi baktım arkadaşlar güldü hiç unutamadığım bir anımdır hala bilmem neden böyle bir şey söylemişti ama yanımdakiler biliyordu sanırsam evet nice hatıralar yerle bir edildi ama zaman bunu gerektiriyor yapacak bir şey yok .artık tamamen yabancı olacağız okula ve istanbula bizi silmek isteyenler bizim hatıralarımızı da silecekler belli siliyorlar da zaten umarım öyle bir nesil gelir de o silenleri silmek isteyenleri birdaha silinmemek üzere tarihin kirli sayfalarına kaydeder meleklerin ettiği gibi

hiakbulut:
O çorapçı sivil polis olmasın :)

2000den sonra simitçiydi biletçiydi öğrenciydi bir sürü sivil vardı :D
Bir kere Selahaddin Abi bizi gözaltından kurtardı. Akşam arkadaşlar iftara davetliydi bana. geldi yanımıza gözaltı var siz, geride durun çıkmayın alacaklar demişti :)
biz onun polis olduğunu bilirdik o da bizim bildiğimizi bilirdi :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Yanıtla

Tam sürüme git