Üyelik Sözleşmesi

E-İLAHİYAT KURALLARI

Bu işlemi daha sağlıklı yapmak için eilahiyat.com isimli ana sayfamızdan kayıt olmanızı şiddetle öneririz..

Kayıt işleminizle aşağıdaki kuralları kabul etmiş olursunuz.

1.   Forumda yazılan mesajlardan tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin mesajlarından dolayı forum yöneticileri hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmez.

2.   Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları her zaman değiştirme, silme ve kilitleme hakkına sahiptir.

3.   Forumdaki başlıkların içerikle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Başlıklar mesajların aynası olmalıdır. Yazılara dikkat çekmek için 'selam, acele, dikkat' gibi başlıklara kesinlikle yer vermeyiniz.

4.   Başlık ya da mesajın tamamını büyük harfle yazmak,  aynı mesajı, aynı başlık altında birden fazla defa göndermek, aynı mesajı farklı başlıklar altında tekrar yazmak yasaktır.

5.   Mesaj gönderirken Flood ( ard arda birden fazla mesaj) yapmak, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar göndermek yasaktır. Aykırı davranışlarda uyarı yapılacak ve mesajınız silinecektir.

6.   Tehdit edici, örf ve ananelere aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.

7.   Forumda her ne amaçla, her ne şekilde olursa olsun hakaret etmek, küfürlü konuşmak, huzuru bozmak, gereksiz münakaşalara girmek yasaktır.

8.   Bir görüşü rencide etmek, bir görüşü savunanlara, mensubu olduğu fırkaya; camiaya hakaret etmek, küçük düşürmeye çalışmak asla ve kata yasaktır... Kırıcı Olmayalım Yapıcı Olalım...

9.   Mesaj sayısını artırmaya yönelik, çok kısa ve anlamsız mesajlar gönderilemez.

10.  Forumda başka bir sitenin, forumun reklamını yapmak yasaktır.. Site adresinizi yazarak, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmak, tüm ticari kaygı güden mesajlar yasaktır.

11.  Forumda yayınlanan müzik, elektronik kitap, program vb. dosyalar ve linkler tamamen tanıtım amaçlıdır. İndirdikten en geç 1 gün sonra bunları silmeli veya orijinali alınmalıdır.

12.  Üyelerin Profillerinde seçtikleri imzalar 3 satırdan uzun olamaz ve politik bir içerikte olmamalıdır. Aşırı büyük fontta imza yazısı kullanmak yasaktır.

13. Parti, Kurum, Kuruluş, Siyaset İçerikli yazılar, resimler, avatarlar kesinlikle yasaktır.

14. Karşılaştığınız Sorunları, İlgili Bölümün Moderatörüne ya da Global Moderatörlere bildiriniz. Ayrıca İstek ve Şikâyet Bölümümüze İstek ve Şikâyetlerinizi bildirdiğinizde dikkate alınıp değerlendirilecektir..

15. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

16. Site Yönetimi tüm forum kuralları üzerinde, forum içindeki tartışmalarda ve herhangi bir konuda karar verilmesi gerekli olan durumlarda her zaman son söze sahiptir..

17. Foruma üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır. Kurallara uymayan kullanıcılar ceza alabilirler. Bu cezalar; küçük yaptırımlardan forumdan tamamen uzaklaştırılmaya kadar değişebilir. Forum Yönetiminin yasaklanan üyelere bilgi verme zorunluluğu yoktur..

18. Forma üye olan ayrıca eilahiyat.com ana sayfası kurallarını da kabul etmiş olur..


* * * * * * * *


Formumuz ilahî düşünceyi akademik açıdan ele alma gayesi güttüğü için piyasadaki forumlardan farklılık ve özgünlük arzetmektedir..

Hayata dair tüm meseleleri, hatta dini hayata dair meseleleri bile bu perspektiften yani İlahiyatçı Gözüyle, değerlendirmek, önceliğimiz olacaktır.

İnternet Dünyasında dînî, güncel, muhtelif pek çok forum mevcut iken bizi ÖZGÜN kılan ise, vukuu bulan olayların, söylenen sözlerin, zihni kurcalayan düşüncelerin ilahiyatçı gözüyle yorumlanması, ilâhî bakış açısıyla değerlendirilmesi ve ilâhî lisan ile yeniden dile getirilmesidir..

İlâhî Şuur koyduk biz bunun adını.. Çizgimiz bellidir..

Her daim özgün kalacak ve hiç alanından sapmadan katkılarınız/talepleriniz doğrultusunda tarîkine devam edecektir.

Tüm bu kuralları kabul ediyor ve kayıt işlemini gerçekleştirmek isityorum.